Reakcia Aliancie za rodinu na štrajk učiteľov na seba nechala dlho čakať. Podľa ich vyhlásenia je dobré, že k štrajku došlo, pretože aspoň počas obdobia štrajku sa ich deti nemusia v škole učiť nemravnosti na biológii alebo nezmysly o tom, že svet je starý 4,5 miliardy rokov.

Deti podľa ich názoru majú voľný čas tráviť v kostole, kde sa im dostane lepšieho vzdelania vo všetkom, vrátane sexuálnej výchovy, ktorá bude zahŕňať vraj aj praktickú časť. Túto iniciatívu okamžite podporila nielen Konferencia biskupov Slovenska, ale aj vláda Slovenskej republiky, keď okamžite potvrdila, že pre Katolícku cirkev vyčlení prostriedky na zamestnanie 2 500 nových kňazov.

Toto opatrenie vláda obhajovala aj v rámci toho, že sa nejedná len o riešenie krízy so vzdelávaním, ale zároveň ide aj o prostriedok boja proti islamizácii Slovenska. Noví kňazi budú mať podľa vlády za úlohu monitorovanie všetkých kresťanov na Slovensku, ktorí pomáhali alebo sa snažia pomáhať imigrantom.

K iniciatíve sa neskôr prihlásila aj strana KDH, ktorá toto vidí aj ako riešenie pre výchovu detí tých matiek, ktoré skončia vo väzení pre pokus o umelé ukončenie tehotenstva hneď, ako sa KDH dostane do vlády.

K iniciatíve sa nakrátko pripojil aj Boris Kollár so svojou stranou Sme rodina, ale neskôr vyplynulo, že sa pán Kollár len mylne domnieval, že Aliancia za rodinu slúži na podporu jeho strany, keďže počas referenda bol na dovolenke na Miami.

(Zobrazezné: 243 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia