Ministerstvo školstva dnes vydalo vyjadrenie k údajne predraženým učebným pomôckam  pre školy, ktoré minulý rok objednával učiteľom Štátny inštitút odborného vzdelávania. Podľa hovorkyne ministerstva, Mgr. Beáty Drupaľovej Kešeňsighovej, s cieľom zdiskreditovať náš školský systém, ktorý patrí dlhoročne medzi tie najlepšie medzi krajinami OECD, mimovládne organizácie ovládané zo zahraničia šíria polopravdy o sifónoch a iných didaktických pomôckach, určených na výuku predmetu Dielne II. Nejedná sa vraj o obyčajné sifóny, ktoré kúpite v ktorejkoľvek predajni s inštalačným materiálom, ale o špeciálne, orgnitom polarizované didaktické pomôcky vyžarujúce tachyónové pole, pozitívne vplývajúce na žiakov.

Obrátili sme PSM_V33_D319_Siphon_water_closet_with_deep_water_sealsa teda na spoločnosť Quant, aby nám poskytla bližšie informácie k nimi ponúkanému produktu. Mgr. Goralská z oddelenia didaktických pomôcok redakcii potvrdila, že sa nejedná o bežné sifóny, ale o špeciálne pomôcky s funkciou Neural Programming. Využíva špičkovú technológiu vyvinutú vedcami z Kurčatovho Inštitútu v Moskve, ktorú ruská vláda už niekoľko rokov úspešne používa na domáce obyvateľstvo.

Ako zdôraznila Mgr. Goralská, tradičné spôsoby znižovania IQ, schopnosti kritického myslenia, neprirodzenej zvedavosti, medzi ktoré patrí alkohol, propaganda, televízia a bulvár, sú neefektívne, pomalé a účinkujú až od vyššieho veku. V záujme zotrvania úrovne vzdelanosti populácie v spodnej časti rebríčka OECD, je potrebné začať pracovať už s deťmi na základných školách.

Keďže autor je nositeľom čestného titulu doctor honoris causa a dlhoročným spolupracovníkom spomínaného inštitútu, redakcia má k dispozícii technickú dokumentáciu a certifikáciu k spomínanej technológii. Oslovili sme aj zástupcov štrajkujúcich učiteľov, ale tí boli dnes zaneprázdnení demonštráciou v uliciach hlavného mesta. Ostáva záhadou, prečo si učitelia lepšie neprečítali dokumentáciu k pomôckam. Podľa ministerstva na to mali učitelia určite dostatok času, veď pri dnešných nárokoch na študentov už fakt nič robiť nemusia.

(Zobrazezné: 998 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia