Ruská federácia prišla s ekonomickou revolúciou, keď napriek trhovým kurzom začala meniť svoju menu rubeľ 1 k 1 voči iným menám. Aj keď sa v propagačnom videu vlády spomína len výmena rubľa za dolár a euro, podľa našich informácií sa táto politika bude vzťahovať na všetky peňažné jednotky.

Keďže všetci redaktori zaručeNEoverené sú ekonomickí experti, táto správa nás vôbec nezaskočila. Poďme ale postupne. Západné propagandistické médiá hneď označili tento nápad za neuskutočniteľný a devastačný pre ruskú ekonomiku, a to najmä kvôli dlhodobo padajúcemu kurzu rubľa voči euru a doláru.

Vývoj kurzu rubľa voči doláru
Vývoj kurzu rubľa voči euru

Ako môžeme vidieť z grafov, rubeľ voči týmto menám dlhodobo klesá. Toto samozrejme nie je dôsledkom nefunkčnej ruskej ekonomiky, ale len machináciami tajných služieb na finančných trhoch. Dôkazom toho je napríklad výmenný kurz rubľa voči vietnamskému dongu, kedy 1 dong má na trhoch hodnotu len 0.0034 rubľa.

dong
Vietnamský dong

A práve kvôli tomuto považuje naša redakcia plán Ruskej federácie za brilantný. Zatiaľ čo kvôli konšpirácií západných vlád pri výmene jedného dolára alebo eura za jeden rubeľ ruský občania prerobia, bohato sa im to vynahradí pri výmene 1 rubľa za stabilné, nemanipulované meny ako vietnamský dong, somálsky šiling, turkménsky manat alebo zimbabwiansky dolár.

(Zobrazezné: 863 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia