Po tom ako na akciových trhoch klesli ceny akcií firmy Smer-SD (Smer-Sociálna Demagógia), a na trhoch nedosiahla očakávané výsledky ani nová firma #SIEŤ, rozhodli sa akcionári firiem pre konsolidáciu. Našťastie, väčšinový akcionári oboch firiem sú spoloční a tak konsolidácii nič nebráni.

Výkonní riaditelia oboch pobočiek finančných skupín sa už stretli, pričom z výrazov tváre sa dalo čítať, že nováčik na trhu len ťažko prežíva svoj neúspech a nutnosť spojiť sa so svojím starším firemným bratom.

12814113_222970834721956_918069381268415313_n

Vzhľadom na to, že firmy cielili na podobného klienta, by obsahové spájanie portfólia malo byť bezproblémové. Za vstupom #SIEŤ do nového kartelu majú byť vraj aj problémy s prílišným zadĺžením firmy.

Keďže však prepad oboch pobočiek bol výrazný, rozhodli sa majitelia zapojiť aj ďalšie vetvy zo svojho portfólia. Menovite pobočku zameranú na trh na južnom Slovensku Most-Híd a taktiež SNS (Sa nám sníva) zo severu krajiny. Aj keď tieto pobočky sa na trhu správajú ako konkurenti, v skutočnosti ich majitelia majú rovnaké ciele a sú dlhodobo podozrievaní z uzavretia kartelovej dohody.

(Zobrazezné: 436 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia