Určite ste už počuli o tom, že počúvanie klasickej hudby zvyšuje inteligenciu. Táto dezinformácia vytvorená veľkými hudobnými vydavateľmi to dotiahla až do takého štádia, že matky začali púšťať klasickú hudbu svojim novorodencom.

Spomedzi všetkých klasických skladateľov mal byť najúčinnejším pre zvyšovanie inteligencie Wolfgang Amadeus Mozart. Najnovšia štúdia ruských vedcov však prináša šokujúce odhalenie. Mozartovo celé meno bolo v skutočnosti len Amadeus Mozart, a Wolfgang je v skutočnosti názov kriminálnej tajnej lóže, ktorej bol súčasťou. Názov tejto slobodomurárskej lóže by sa dal preložiť ako „Spolok vlkov“.

Táto slobodomurárska lóža sledovala podobne ako iné slobodomurárske lóže cieľ ovládnuť celé ľudstvo. Vyznačovali sa však špecifickým prístupom ako to dosiahnuť. Domnievali sa, že ak znížia inteligenciu populácie, budú schopní ju jednoduchšie ovládnuť. Za týmto účelom vytvorili hudobné diela, do ktorých zakomponovali špecifické sekvencie tónov, ktoré ničia mozgové bunky.

Podľa zistení štúdie mýtus o zvyšovaní inteligencie pomocou počúvania vážnej hudby, a špecificky Mozarta, nie je prvý pokus tejto lóže o presadenie tohto plánu. Skoršie verzie boli zamerané na vytvorenie zdania o tom, že klasická hudba je viac sofistikovaná, určená pre vzdelanejších a zámožnejších ľudí na úrovni, čim sa snažili zlikvidovať inteligentnejšie a vedúce osobnosti vo svete.

(Zobrazezné: 1 639 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia