BRATISLAVA. Dnes v ranných hodinách prepukla v celej krajine vlna násilností, páchaná prevažne mladými mužmi na ženách. Z každej obce máme hlásené desiatky prípadov fyzického napadnutia prevažne mladých žien skupinami mužov. V niektorých prípadoch boli zaznamenané aj pokusy o utopenie. Polícia už dostala tisícky podnetov, ich množstvo však v priebehu dňa bude ešte stúpať. Zatiaľ neboli potvrdené vážnejšie zranenia, ale pri miere útokov je to len otázka času.

Dievčina napadnutá skupinou násilníkov v Liptovskom Mikuláši.
Dievčina napadnutá skupinou násilníkov v Liptovskom Mikuláši.

V Liptovskom Mikuláši početná skupina mladíkov chytila a napadla mladú Slovenku na ceste domov. Podľa vyjadrenia polície, nemenovaná dievčina sa práve vracala z ranného behu domov, keď ju obkľúčila skupina približne šiestich, alkoholom podgurážených páchateľov. Tí ju následne zbili pletenými drevenými palicami a pokúsili sa ju utopiť vo vode, ktorú si priniesli vo vedrách. Následne sa od dievčiny dožadovali peňazí, jedla a alkoholu. Keď zistili, že so sebou žiadne peniaze ani alkohol nemá, za hlasného hulákania a spevu odišli hľadať ďalšiu obeť. V obci zaznamenali desiatky podobných prípadov, pričom minimálne v štyroch išlo o tých istých páchateľov. Po páchateľoch polícia pátra a odporúča ženám v Liptovskom Mikuláši a okolí, aby do vyriešenia situácie nevychádzali z domu.

Mladá študentka napadnutá pred vchodom do domu.
Mladá študentka napadnutá pred vchodom do domu.

Podobný prípad sa stal aj v Trenčianskej Teplej, kde iná skupina napadla mladú študentku na ceste domov. Tá sa snažila pred páchateľmi utiecť do vchodu bytového domu v ktorom býva, avšak mladíci boli rýchlejší. Nasledoval podobný scenár, najprv pokus o utopenie vo vedre, bitka a pýtanie jedla, alkoholu a peňazí. V tomto prípade však mladíci dievčinu nenechali, ani keď sa dozvedeli, že pri sebe nič nemá. Namiesto toho ju pod hrozbou ďalšieho násilia donútili vziať ich k sebe do bytu, kde následne napadli aj jej matku a mladšiu sestru a dožadovali sa jedla. Po tom čo sa najedli, vzali rodine peniaze a fľašku pálenky ktorý v byte našli a za spevu odišli.

K podobnému prípadu došlo aj v obci Senica, kde sa útoku na mladú školáčku zúčastnila aj jej rodina. Dievča bolo brutálnym spôsobom za kriku a nariekania dotiahnuté do kúpelne, kde sa ju rodina a známi pokúsili utopiť a celé si to natáčali na video a fotili. Priložené video zobrazuje hrôzu, ktorej bolo dievča vystavené a obsahuje explicitné zábery preto nie je vhodné pre slabšie povahy:

Na strednom Slovensku však útoky nabrali úplne nový rozmer, keď na vlastnú matku brutálne zaútočil jej iba 14 mesačný syn. V tomto prípade ale nedošlo k pokusu o utopenie a chlapec nepožil alkohol ani pred, ani po útoku. Čo ho však viedlo k tomu, aby sa pripojil k týmto násilnostiam, ktoré prepukli v celej krajine ostáva otázne.

Prezident SR Andrej Kiska sa k situácii odmietol vyjadriť, naznačil len, že zvažuje možnosť vyhlásenia výnimočného stavu v celej krajine. O vývoji situácie vás budeme naďalej informovať.

(Zobrazezné: 1 350 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia