Premiér Robert Fico dnes po prvý krát opustil priestory nemocnice, v ktorej je na pozorovaní už od štvrtka minulého týždňa  z dôvodu podozrenia na infarkt. Nemocničné priestory dnes premiérovi lekári po konzultácii povolili opustiť, avšak iba na nevyhnutne potrebný čas na návštevu zubného špecialistu.

Nemocničné jedlo
Raňajky podávané pacientom, na ktorých si premiér zlomil zub.

Premiér, nezvyknutý na nemocničnú stravu si pri raňajkách vylomil zub a potreboval odborný zubársky zákrok. Podľa vyjadrenia nemocnice, jedlo ktoré bolo ráno podávané všetkým pacientom, vrátane premiéra, bolo úplne v poriadku a nezávadné. Podľa primára si nešťastie Robert Fico zavinil údajne sám, neopatrným zaobchádzaním. Niektorí pacienti však priznali, že jedlo ktoré dostávajú nemá požadované kvality. V niektorých prípadoch je vraj chlieb príliš tvrdý, kaleráb neočistený a nôž poskytnutý na krájanie príliš tupý. Nemocnica tieto obvinenia zásadne odmieta.

Na názor sme sa spýtali aj zubného špecialistu, ktorého premiér navštívil. K prípadu sa nechcel vyjadriť, iba nás ubezpečil, že chrup premiéra neutrpel vážne škody. O incidente sa verejnosť dozvedela až potom, čo sa premiér vrátil späť do nemocnice, kde neprijíma návštevy, preto sa nám jeho vyjadrenie nepodarilo získať.

(Zobrazezné: 282 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia