Naša redakcia po anonymnom tipe dnes začala vyšetrovať údajný hack slobodného spravodajského portálu Zem a Vek. Čo vyzeralo na prvý pohľad ako cielený útok voči jednému médiu sa nakoniec ukázalo ako masívny útok na všetky slobodné médiá na Slovensku a v Česku.

Vďaka našej investigatívnej práci sa nám podarilo zistiť, že útok bol dlhodobo pripravovaný. Začal zverejnením čierneho zoznamu webov na konspiratori.sk. Táto iniciatíva má podľa všetkého slúžiť na zastavenie financovania slobodného spravodajstva, k čomu sa aj sami na webe priznávajú. Po tom čo sa ukázalo, že takáto taktika nezastavila prísun slobodných informácií, rozhodli sa podľa našich zdrojov tajné služby zakročiť radikálnejšie a portály ovládnuť.

Po práci našich analytikov nad zoznamom slobodných webov zverejnenom na portáli konspiratori.sk sa ukázalo, že takmer všetky weby zverejnené na tomto portáli boli terčom útoku spravodajských služieb, kedy boli pre šifrované spojenie na stránku nahrané nedôveryhodné certifikáty. To znamená, že je vysoká pravdepodobnosť, že obsah na týchto weboch už pravdepodobne netvoria ich pôvodní autori, a že je obsah manipulovaný tajnými službami, ktoré tieto weby ovládli.

Samozrejme sme po tomto zistení preverili naše zabezpečenie a môžeme vás ubezpečiť, že náš portál je stále pevne v našich rukách. Momentálne to vyzerá tak, že sme jedno z posledných slobodných médií na Slovensku a v Česku. Podnikli sme kroky, aby to tak aj zostalo a aby sme vám stále mohli prinášať zaručeNEoverené informácie.

V galérii môžete vidieť screenshoty niekoľkých napadnutých webov. Odporúčame ich čitateľom, aby ich prestali navštevovať, kedže informácie na nich môžu byť kompromitované a zneužité na ich manipuláciu. Medzi napadnutými webmi sú – hlavnespravy, badatel, az24, protiprudu, svetkolemnas, slovenskeslovo, zpravodaj24, zemavek, czechfreepress a ďalšie. Zoznam budeme priebežne aktualizovať.

(Zobrazezné: 561 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia