Po vzore predstaviteľov novovzniknutého štátu Malorusko na území bývalej Ukrajiny, Marián Kotleba dnes vyhlásil nový štát, ktorý má byť nástupcom Slovenskej Republiky. Nový štát nesie názov Slovakštát, kedže za 24 rokov existencie sa podľa predstaviteľov strany ĽSNS Slovenská Republika zdiskreditovala.

Územie Slovakštátu kopíruje územie prvej Slovenskej Republiky (1939-1945) a preberá aj jej ústavu a zákony. „Kedže už máme existujúcu ústavu a v podstate celé zákonodarstvo, vznik štátu prebehol hladko a rýchlo. Hlavne ak to porovnáme s Maloruskom, ktoré teraz bude niekoľko mesiacov vytvárať len ústavu.“ vyhlásil podpredseda strany Ing. Milan Uhrík, PhD.

Hlavné mesto Slovakštátu sa stáva Banská Bystrica, pričom Bratislava sa stáva historickým a kultúrnym mestom bez politického vplyvu. Zatiaľ nie je jasné, čo bude s južnými územiami Slovenskej Republiky, ktoré nie sú zahrnuté v novom Slovakštáte. Je však pravdepodobné, že predstavitelia Slovenskej Republiky a Maďarska začnú rokovania, počas ktorých sa rozhodne, či SR bude naďalej existovať na týchto územiach, alebo sa pričlení k Maďarsku.

Ing. Marián Kotleba, prezident Slovakštátu vyhlásil, že všetky neštátne zložky, čím narážal na štátne zložky starej Slovenskej Republiky, majú 7 dní na opustenie územia Slovakštátu, inak proti ním podnikne vojenské kroky. Taktiež dal možnosť občanom, ktorí by podľa novej legislatívy mali byť perzekvovaní (Židia, Rómovia a nezamestnaní) sedem dní od vzniku štátu na to, aby ak sa tak rozhodnú, slobodne opustili územie Štátu. Toto sedemdňové obdobie považuje za „akt dobrosrdečnosti voči všetkým protislovanským živlom, pred spustením prvej vlny transportov.“ Niektorí ľudia zo strany ĽSNS však vyjadrili názor, že sa jedná len o čas nevyhnutný na otvorenie prvých koncentračných táborov a je lepšie, „…ak počas tejto doby budú tí špinaví paraziti utekať na hranice, než robiť bordel doma.“

Vláda Slovenskej Republiky zvolala tlačovku na dnes popoludní, kde sa k udalostiam vyjadrí.

(Zobrazezné: 387 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia