V aktuálny týždeň sa odohralo mnoho skutočností a mnoho z nich ešte stále pretrváva z minulého. Pozrime sa na krátky sumár toho najdôležitejšieho.

V kauze eurofondov určených na vedu, ktoré namiesto vysokým školám zameraným na výskum, boli pridelené pivovarom, neznámym firmám, šedým eminenciám a po novom sa ukázalo, že aj Plavčanovým prostitútkam. Podľa získaných informácií si minister Plavčan uľavuje nie len peniaze. Celá kauza začala otvoreným listom rektorov prestížnych univerzít, v ktorom sa sťažujú na prerozdelenie peňazí. Kauza zaváňa korupciou, čo minister vnútra Robert Kaliňák komentoval nasledovne: „Čo vám j*be? U nás korupcia nie je. Za toto prerozdelenie môže vláda Radičovej. Teraz mi dajte pokoj, ja som všetky vaše otázky zodpovedal.“

Okrem rektorov sa k celému prípadu vyjadrili aj jednotlivý dekani fakúlt. Zdieľali svoje sklamanie a vyjadrovali nespokojnosť s aktuálnym ministrom školstva Petrom Plavčanom. Na vyjadrenie sme sa opýtali aj na pána Plavčana, avšak ten bol nezastihnuteľný a odpovedali nám iba prostitútky, ktoré platí. Tie zároveň potvrdili, že im naozaj pán Plavčan platí a že peniaze sú síce dôrazne preprané uličkami v legálnom procese, avšak ich pôvod sú eurofondy určené na rozvoj vedy na Slovensku. Naši novinári sa na toto nové zistenie budú pýtať ťažkými otázkami počas najbližšej tlačovky a preto uvidíme ako tvrdé to bude mať pán Plavčan pri vysvetľovaní.

Ďalší príklad frázy „skutok sa nestal“ bol demonštrovaný pri obvineniach členov ĽSNS za verejný prejav rasizmu, xenofóbie a homosexuálnych stykov medzi členmi na verejnosti. Poslanec Krupa sa vynašiel a prehlásil, že rasistické výroky, ktoré písal on sám na svoj vlastný Facebookový profil nepísal on ale niekto iný. Špecializovaná jednotka na boj proti extrémizmu z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) prípad preverila a výhovorku uznala ako právoplatnú podľa formulky povolených klamstiev našej vlády. Takýmto spôsobom sa hrdý, slovenský bojovníci za práva bielej rasy pod záštitou ĽSNS môžu vyhovoriť a odosobniť od všetkých ich výrokov.

Utajené stretnutie medzi členmi ĽSNS a Radoslavom Prochádzkom sa udialo v tento utorok. Skryté mikrofóny odchytili zopár nadávok zo strany bývalého predsedu Siete. Odhalili však aj zámer stretnutia a to bolo podsunúť členom strany ĽSNS tipy kde sa dobre dajú predať chrbtové kosti, nakoľko ich už nebudú potrebovať a potrebujú zarobiť na bager.

NAKA sa po prípade s poslancom Krupom premenovala na NAČO. Spravila tak, aby vyjadrila, že nemá zmysel naďalej nič preverovať a teda vzniká otázka načo vôbec?

V neposledných správach NAČO preveruje ĽSNS za nemravné homosexuálne styky na verejnosti, keď sa traja predstavitelia stretli priamo na Námestí SNP. Vyjadrenie NAČO naznačuje, že prípad nemá význam riešiť aj napriek tomu, že sa stal, lebo sa vlastne nestal a aj keby sa stal, tak sa nestal.

(Zobrazezné: 75 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia