Pripravovaná štúdia časopisu Natural Green Health Science Journal ukazuje, že vyjadrenie názorov diskusiách VEĽKÝMI PÝSMENAMI zvyšuje validitu názorov.

Vedci skúmali internetové diskusie popierajúce vedecké zistenia v oblastiach rakoviny, očkovania, vitamínov, zdravia a ekonomiky na Facebooku a Twitteri. Tieto komentáre následne podrobili dôkladnému skúmaniu a zotriedili ich podľa miery validity. Výsledky ukázali, že čím validnejší je komentár, tým sa zvyšuje pravdepodobnosť, že bol napísaný KAPITÁLKAMI. Alebo inak, komentáre napísané veľkými písmenami sú validnejšie.

Až 85% všetkých komentárov napísaných veľkými písmenami sa nachádzalo vo vrchnej polovici validity a v 15% najvalidnejších príspevkoch, nebol ani jeden napísaný s použitím malých písmen. Ľudia by teda mali brať príspevky písané veľkými písmenami oveľa viac vážne.

Spoluautor štúdie Peter Hall, povolaním naturopat povedal, že pri popieraní vedeckých záverov, je vždy lepšie použiť veľké písmená. Obzvlášť ak hovoríte pravdu o vládnom sprisahaní. Prevládajúca teória za týmto fenoménom, prečo čitatelia berú názory vyjadrené kapitálkami viac vážne je, že ľudia by neriskovali publikovanie príspevkov písaných veľkými písmenami, pokiaľ by to, čo hovoria nebola pravda.

(Zobrazezné: 115 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia