Od Januára budúceho roku má byť vysielaná nová slovenská reality show s názvom Korupčné boje. Kvôli predbežne vyjadrenému záujmu na túto tému a popularite myšlienky vyjadrenej už tretím Veľkým protikorupčným pochodom v uliciach niekoľkých miest Slovenska a Česka, sa všetky slovenské televízne kanály spojili a podpísali dohodu o spoločnom vysielaní tejto reality show. Znamená to, že pôjdu na každom kanály v rovnaký čas.

Toto je veľký krok pre majiteľov televíznych kanálov, nakoľko sa jedná o prvú dohodu takéhoto masívneho rozmeru. Odborníci sa však boja, že by to mohlo odradiť menšie a lokálne televízne kanály vysielané iba v krajoch alebo v mestách, nakoľko nebudú naďalej konkurencie schopné, ak sa rozhodnú nevysielať ten istý obsah ako veľké kanály ako je JOJ alebo Markíza. Hovorcovia veľkých kanálov však tvrdia, že sa nejedná o kartelovú dohodu, ale iba zlepšenie služieb pre divákov.

Celá myšlienka reality show Korupčné súboje bola inšpirovaná slovenským parlamentom.

Reality show Korupčné boje bude mať za úlohu postaviť proti sebe niekoľko skupín ľudí a simulovať chod komunity. Skupiny, ktoré sa dostanú do vlády simulovanej komunity budú mať za úlohu čo najviac nakradnúť tak, aby si ich nevšimli skupiny dosadené na iné pozície. Celá myšlienka bola inšpirovaná slovenským parlamentom.

„Jedná sa o unikátnu a originálnu myšlienku, ktorú sme tu zatiaľ nemali. S korupciou sa stretávame v bežnom živote neustále a preto je to koncept, ktorý ľudia chápu bez vysvetľovania. Môžu sa teda pohodlne usadiť do svojich gaučov a spoločne s rodinou sledovať ako sa darí naším súťažiacim.“ Vyjadril sa hlavný moderátor Korupčných bojov, Pavol Bašternák, brat Ladislava Bašternáka.

Keď sme sa pána Pavla Bašternáka spýtali na jeho brata, odpovedal rýchlo: „Myslíte Ladislava? Ten podnikateľ? O tom som v živote nepočul, ani neviem ako sa volá. Nemám s ním žiadne styky, naše deti chodia do inej škôlky. Kto to je?“

Podľa scenáristov Korupčných bojov sa diváci môžu pripraviť na nečakané zvraty, rodinné hádky a neustály prínos nových káuz, nakoľko súťažiaci sú nováčikovia a ešte nevedia ako klamať a utajovať kradnutie. Taktiež môžu očakávať tú najlepšiu porotu zostavenú z top ľudí, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s klamaním, kradnutím a korupciou. V porote budú ľudia ako Robert Fico, Robert Kaliňák, Ladislav Bašternák a Vladimír Mečiar.

Robert Fico sa dokonca ponúkol, že zo svojej ťažko zarobenej mesačnej výplaty politika zaplatí všetkým súťažiacim školenie ohľadom korupcie v zahraničných štátoch. Mali by sa tak stať obozretnejšími, skúsenejšími a efektívnejšími v hľadaní a utajovaní korupcie.

Jediné kritické komentáre k novej reality show poukazujú na nepomer poroty čo sa týka utajovania a hľadania korupcie. Nakoľko všetci štyria odborníci sú majstrami v utajovaní korupcie vzniká teda otázka, kto ju bude odhaľovať. Nábor ďalších členov poroty teda pokračuje a producenti reality show dúfajú, že sa im do prvého vysielania podarí nájsť na Slovensku niekoho, kto dokáže úspešne bojovať s korupciou a vyvážiť tak sily.

(Zobrazezné: 85 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia