Na kauzu, v ktorej bude amatérskej advokátskej kancelárií Radomíra Bžána zo štátnych peňazí vyplatených 64 miliónov ako odmena za výsledok sporu s Enelom, poukázal Gabriel Šípoš z Transparency International Slovensko. Kauza sa za posledný týždeň šírila spravodajskými portálmi aj kvôli tomu, že už pri podpisovaní zmluvy bez súťaže, bolo úradníkom zrejmé, ako veľmi sa tato zákazka predraží oproti pôvodným 207 tisícom. Avšak aj napriek predčasnému upozorneniu na fakt, že sa jedná o najdrahšiu možnosť, bola táto zmluva podpísaná.

Čoho sa však mnohé spravodajské služby boja je hľadanie pravdy tam, kde nie je. Naša redakcia sa skontaktovala s odborníkmi z miestnych pohostinstiev, ktorých sme sa pýtali na ich hodnotenie aktuálnej situácie a smerovanie Slovenska do budúcnosti.

Slovenský štátny znak

Aký máte názor na kauzu so 64 miliónmi, ktoré musíme vyplatiť amatérskej advokátskej kancelárií pána Bžána?

Mnohí tvrdia, že sa jedná o korupciu, ja si však myslím, že v skutočnosti ide o implementovanie dlhodobej strategickej vízie pre Slovensko zo strany SMERu.

Čo tým myslíte?

Je potrebné si všímať, akým spôsobom sa správa vláda keď v nej väčšinu zastupuje SMER. Rokmi sa zmenili spôsoby, avšak myšlienka ostáva rovnaká. Už aj za Mečiara sa kradlo, klamalo, vydieralo a bohužiaľ aj zabíjalo. Ficov SMER v tomto pokračuje aj keď sa zamerali na iný spôsob docielenia týchto vízii. Kradne sa iným spôsobom, klame sa s väčšou rozvahou a vydieranie je takmer neviditeľné pre verejnosť. Stále sa však jedná o publicistický súboj zneužívajúci emócie občanov.

V čom potom vidíte tú stratégiu?

Tá začína byť viditeľná až teraz. Rozpredanie, zničenie a dehonestovanie Slovenska a občanov slovenskej republiky bola vždy stratégia politikov vo vláde. Keď sa pozrieme na nedávne protesty v uliciach našich miest, keď si naštudujeme rebríčky krajín Európskej únie, zistíme, že politický plán sa konečne podarilo naplniť.

Slovensko upadá, ľudia odchádzajú. Zdravotníctvo je na tom tak zle, že si pacienti nielen musia sami hradiť výdavky, za ktoré už každý mesiac odviedli odvody do poisťovne, ešte aj musia zásobovať nemocnice toaletným papierom a využiť ich vlastný čas aby zadovážili potrebné hygienické potreby pre seba, ďalších pacientov a zamestnancov. Školstvo je pár rokov pred kolapsom, keďže sa nenašli potrebné prostriedky na platy vzdelaných pedagógov, na vysoké pozície sa dostávajú klamári a podvodníci, a výskum na vysokých školách bol pozastavený.

Už ostáva iba jediné, pomstiť sa.

SMER je už niekoľko rokov vo vláde s prevažujúcou väčšinou kresiel

Pomstiť sa? Komu a za čo? Nemyslite si, že to je prehnaná reakcia?

Nehovorím tu o agresii alebo anarchii, treba sa iba pozrieť ako sa k tomuto postavili politici, teraz keď sa ich plány naplnili. Namiesto vyriešenia problémov, ktoré tu máme sa miliónová čiastka posiela advokátovi. Toto je ich plán. Pomstiť sa tým druhým za zničenie Slovenska. Porovnajte si tie žabomyšie hádky čo medzi sebou politici vedú. Nikto nerieši problémy, všetci sa len navzájom obviňujú. Niekedy priam až pokrytecky a sebecky.

Presne pre toto sa teraz potrebujú zamerať na rozvoj právnických a advokátskych kancelárií a agentúr. To je ďalší krok – pomstiť Slovensko. Ublížiť tým ostatným. Presne ako to bolo vo filme Avengers (Pomstitelia, pozn. red.) od Marvelu. Postava Tonyho Starka známeho aj ako Iron Man, hlavnému zápornému hrdinovi povedala: Pokiaľ nedokážeme Zem ubrániť, môžeš si byť sakramentsky istý, že ju pomstíme“ (Cause if we can’t protect the Earth, you can be damn well sure we’ll avenge it).

Presne to sa deje u nás. Slovensko je v očiach politikov už stratené, nakoľko sa nesnažia ho zachrániť. Snažia sa ho však pomstiť. Či už je to poštvaním si vyšehradskej štvorky, európskej únie alebo NATO. Aj keď to maskujú ako ochranu Slovenska, našej zvrchovanosti, občanov, princípov, národnosti a čohokoľvek iného, všetci sa chcú iba pomstiť iným za niečo čo dopustili oni sami.

(Zobrazezné: 155 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia