BRUSEL. Po výhre francúzskeho tímu sa po celej Európe rozmohli nepokoje. Mnohí nadšenci tohto najpopulárnejšieho športu, ktorí má po svete až 4 miliardy fanúšikov, sa kriticky vyjadrili na sociálnych sieťach proti víťazstvu tímu tvoreného hráčmi afrického pôvodu.

Ilustračný obrázok lopty z ligy World Cup 2018
Ilustračný obrázok lopty z ligy World Cup 2018

Toto verejné znepokojenie sa neprejavuje násilnosťami, napriek tomu sa Európska únia rozhodla zakročiť a vlnu vulgarizmov zastaviť v epicentre. Hlavný predstavitelia EÚ sa stretli s organizátormi ligy World Cup 2018 (nezisková organizácia FIFA, pozn. red.) aby prebrali rozsiahle následky spôsobené výsledkom tohtoročného finále.

Stretnutie trvalo až dva dni. Podľa dostupných informácií sa na konci prvého dňa sa do rozhovorov zapojila aj americká vláda na žiadosť organizácie FIFA. Výsledok tejto diskusie bol oznámený vo včerajších nočných hodinách väčšinou amerických spravodajských médií.

„Spoločne s Európskou úniou a vládou spojených štátov, sme sa rozhodli ukončiť futbal. Znamená to, že ročník 2018 World Cupu bol posledný. Futbal sa v Amerike ani Európe už naďalej hrať nebude. Ďakujeme všetkým fanúšikom za storočia podpory a prajeme vám aby ste si našli novú srdcovku, kvôli ktorej sa budete správať ako nevychovaná zver vo voľnom čase,“ vyhlásil Gianni Infantino, prezident neziskovej organizácie FIFA.

Na otázku čo sa stane s ostatnými športmi, Infantino odpovedal: „O iných športoch nemáme žiadne informácie a ani na ne nemáme dosah. Cez obednú prestávku nášho stretnutia sme sa však zhodli, že basketbal je hra, ktorá nás všetkých baví. Presne preto apelujeme na všetkých futbalových fanúšikov, aby prešli na basketbal.“

Psychicky zranený futbalový hráč a jeho terapeut
Psychicky zranený futbalový hráč a jeho terapeut

V Amerike sa začali prvé protesty voči tomuto rozhodnutiu. Prezident USA Donald Trump na margo nesúhlasov s týmto rozhodnutím vyhlásil: „Golf. Golf je ten najlepší šport v dejinách najlepších športov. Je úžasný. Všetci by sme ho mali hrať a každý z nás by mal vlastniť vlastný golfový kurt. A kto nevlastní golfový kurt si môže zahrať na golfovom kurte niekoho iného. Pokiaľ je z Ameriky. Pretože Amerika je úžasná a veľká krajina, ktorá patrí iba Američanom. Žiadny imigrant nepatrí do Ameriky.“

Fanúšikom futbalu teda neostáva nič iné ako si nájsť iný šport, ktorý budú sledovať. Odborníci upozorňujú na možnosť zvýšenia kultúry a mravného správania vo väčšine krajín, nakoľko fanúšikovia futbalu nebudú mať možnosť naďalej emocionálne a úplne bezhlavo fandiť svojím tímom. Táto zmena by dokonca mohla zabrániť viac ako polovici násilných incidentov po celom svete.

(Zobrazezné: 115 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia