BRATISLAVA. Najnovší škandál, ktorý otriasa celou krajinou by mohol rozhodnúť o budúcom zotrvaní Slovenskej republiky v Európskej únií. Prevalenie únosu Vietnamca vládnym špeciálom si vyžiadalo okamžité zvolanie koaličnej rady. Tá rokovala o možnostiach na riešenie tejto situácie.

„Nesmieme nikomu dovoliť, aby vrátil Slovensko späť do mečiarizmu,“ povedal prezident Kiska na margo situácie. Predseda vlády Peter Pellegrini požiadal ministerku Sakovú a šéfa polície aby urýchlene odišli do Nemecka zakryť všetky stopy únosu. Podľa dostupných informácií bude dnes zvolaná tlačovka, v ktorej predseda vlády ponúkne vysokú hotovosť prítomnú v miestnosti únoscovi za to, že poskytne informácie o svojej identite.

KDH, ktoré je beznádejne neschopné dostať sa do parlamentu, si žiada predčasné voľby, pretože členovia strany majú nádej vďaka viere v nemožné situácie a imaginárne postavy.

Ilustračný obrázok hotovost pre únoscu. Jedná sa o menšiu sumu, nakoľko slovenská pokladnica je už dlhodoba vykrádaná vládnymi stranami.
Ilustračný obrázok hotovosť pre únoscu. Jedná sa o menšiu sumu, nakoľko slovenská pokladnica je už dlhodobo vykrádaná vládnymi stranami.

Robert Kaliňák, bývali minister vnútra ktorý bol do tejto kauzy priamo zaplatený a celú ju zorganizoval tvrdí, že sa jedná o obrovský výmysel. „Myslím, že nemusím nikomu pripomínať, že SMER pracuje s mafiou na kradnutí peňazí, nie s inými krajinami na kradnutí ľudí. Najviac čo tu zvládneme je zabiť novinára,“ reagoval Robert Kaliňak, za ktorého výrokom stojí aj ministerstvo.

„Takúto situáciu sme tu už mali pred rokmi, keď vláda Radičovej v 1995 uniesla Michala Kováča, syna vtedajšieho prezidenta. S poľutovaním musím povedať, že sa to zopakovalo,“ vyhlásil skorumpovaný poslanec Robert Fico. Podľa poslanca Fica je Radičovej vláda väčšie bezpečnostné riziko ako George Soros. Tento názor však nezdieľa sám. „Budeme aktívne bojovať, aby sme vládu Radičovej konečne vyhnali zo slovenského parlamentu! Nemajú tu čo robiť,“ nahlas poznamenal Richard Sulík, predseda strany Sloboda a Solidarita.

Európska únia si začala všímať kauzy slovenskej vlády po tom, čo predstaviteľov SMERu prestalo baviť skrývať ich korupciu a objednali si vraždu novinára. Od toho momentu je naša republika pod drobnohľadom.

Brusel bude situáciu preverovať a ak sa nájde nadväznosť na Radičovej vládu, zakročí okamžitým vylúčením Slovenska z únie, v ktorej sme od roku 2004.

(Zobrazezné: 121 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia