BRATISLAVA. Po vznikutí odborov v roku 2017 sa Spolok Liberálnych Navzájom Kooperujúcich Občanov (SLNKO) rozhodol založiť cirkev. Piatok v poobedňajších hodinách bola Slniečkárska cirkev oficiálne zaregistrovaná v Bratislave.

Táto cirkev je nová iba pár dní a už sa jedná o prvú a jedinú cirkev na pôde Slovenskej republiky, ktorá presadzuje politické názory a otvorene hlása morálne zásady. Čo je ešte horšie, že slovenskí politici sú platení tými istými neziskovkami (ktoré vlastní alebo financuje G. Soros, pozn. red.) ako Slniečkárska cirkev a preto sa riadia rovnakými morálnymi zásadami a politickými názormi.

Tento alternatívny fakt spôsobil obrovský škandál, nakoľko v samotnej Ústave Slovenskej republiky sa hneď v prvom článku prvého odseku základného ustanovenia jasne definuje, že “Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo.”

Je teda jasné, že Slniečkárska cirkev radikalizuje spoločnosť, otvorene hlása politické a etické zásady, ba dokonca trestá tých, ktorí s nimi nesúhlasia vyhodením z cirkevných priestorov. Je to obrovská drzosť a mnohých občanov udivuje ako je možné, že má táto cirkev ešte stále predstaviteľov a zástupcov pri takomto nevhodnom správaní.

Verejná mienka však novú Slniečkársku cirkev hodnotí prevažne pozitívne a väčšina obyvateľstva sa hlási k niektorým z jej posolstiev.

Ilustračná fotka symbolu Slniečkárskej cirkvi

Pri vzniku Slniečkársekj cirkvi bolo zverejnených aj ich desatoro, ktorými sa jej členovia musia držať:

  1. Liberalizmus je jediná politická ideológia. Nebudeš veriť v iné politické ideológie a voliť ich zástupcov.
  2.  Nevezmeš hlasovací lístok nadarmo
  3.  Spomni, aby si deň sviatočný navštívil Bratislavskú kaviareň
  4. Cti politikov i kávu svoju
  5. Nevypiješ kávu bez mlieka
  6. Nevypiješ kávu bez raw koláčika
  7. Nepokradneš chorobné výroky Blahu a predstaviteľov ĽSNS
  8. Nepreriekneš sa pri obhajobe LGBT
  9. Požiadaš blížnych svojich aby ťa išli podporiť na PRIDE pochod
  10. Urazíš fašistu i rodinu jeho, lebo iba hlupák presadzuje fašizmus

Po vzniku vyhlásili Veľkú noc za ich sviatok vzniku a deň Liberalizmu. Slovenská Národná Strana pod vedením predsedu parlamentu Plgr. Adreja Danka sa rozhodla do parlamentu podať návrh zákona o uzákonení dňa Liberalizmu práve na Veľkonočný Pondelok. Dátum by sa pritom počítal každý rok tak, ako sa to robí aj doteraz.  

Slniečkárska cirkev sa týmto krokom rozhodla Kresťanom ukradnúť ich najväčší sviatok vzkriesenia Krista, ktorí oni zas ukradli pohanom oslavujúcim príchod jari. Je to smutná správa pre našu Slovenskú vlasť. Keď budete v tento pondelok zdobiť kraslice, polievať dievčiny, pochutnávať si na šunke a poháriku páleného, spomeňte si na to, že po novom oslavujete vďaka Slniečkárskej cirvki deň Liberalizmu.

Slnečné lúče sú hlavným symbolom novej cirkvy. Podľa jej predstaviteľov sa lúče slnka nachádzajú aj na vyzobrazeniach iných náboženstvie, čo určuje nadradenosť Slniečkárskej cirkvi voči ostatným.
(Zobrazezné: 234 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia