BRATISLAVA. Návrh zákona z dielne SNS o nemanželských deťoch na seba kritikou nenechal dlho čakať. Novinári začali preverovať skutočnú totožnosť Andreja Danka. Ako predseda strany, ktorá s návrhom prišla, je zistenie o jeho naozajstnom pôvode šokujúce.

Plgr. Andrej Danko, predseda
Národnej rady SR

Podľa dostupných informácií ako rodný list, kataster a sociálne siete sa podarilo zistiť, že Andrej Danko je nemanželské dieťa a ešte k tomu je aj černoch. Zistenia samozrejme nekončia tu. Vypracovaný dokument taktiež poukazuje na utajovanú sexuálnu orientáciu a skutočné pohlavie súčasného predsedu Národnej rady.

Existujú podozrenia, že zverejnený rodný list Plgr. Danka bol sfalšovaný, resp. odkopírovaný po vzore dieťaťa, ktoré sa narodilo v inej nemocnici rok predtým. Dokonca bol tento vzor použitý aj o rok neskôr pri ďalšom dieťati v tej istej nemocnici. Kto je za tento plagiát zodpovedný sa doposiaľ nezistilo. Oficiálne vyjadrenie úradov upozorňuje na možnosť, že rodný list Andreja Danka nie je plagiát ale kompilát, nakoľko obsahuje informácie z viacerých rodných listov.

Toto vyjadrenie by mohlo vysvetliť ako je možné, že každá časť Dankovho rodného listu je odlišná a dohromady nedáva význam. Iné zdroje si túto skutočnosť zas vysvetľujú podozrením, že rodný list si diktoval samotný Andrej Danko a preto nie je možné jeho kompletné dešifrovanie. Nebola by to prvá zapeklitá situácia, do ktorej dostal predseda Národnej Rady samého seba. Počas svojho pôsobenia sa už totižto aj sám odvolal v snahe odvolať opozičného politika Igora Matoviča.

Ak by sa podozrenia z falšovania ukázali byť pravdivé, znamenalo by to, že za tzv. rodný kompilát by Andrej Danko mohol byť trestne stíhaný. Avšak iba, ak by zistenie obsahovalo slovo plagiát, ktoré však oficiálne obsahovať nemôže, pretože je to slovo prevzaté z iných jazykov a teda sa nepoužíva v oficiálnych zisteniach.

Celá táto situácia je tak zamiešaná ako monológy samotného Plgr. Andreja Danka. Preto sme sa radšej rozhodli počkať si na oficiálny verdikt z Úradu Mateja Bela .

(Zobrazezné: 264 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia