BRATISLAVA. Je bežne známe, že Rómska menšina žijúca na Slovensku dostáva rôzne sociálne balíčky v podobe bytov zadarmo, liekov zadarmo, masla zadarmo a podobne. Všetky tieto výhody idú z peňazí daňových poplatníkov, čo sa môže javiť nespravodlivo. Slovenská vláda sa rozhodla situáciu uviesť na pravú mieru a umožniť využívanie týchto výhod všetkým občanom SR.

Ukážka naplnenia podmienok na obdržanie bytu zadarmo.
Ukážka naplnenia podmienok na obdržanie bytu zadarmo.

Po novom bude každý občan vhodným kandidátom na byt, lieky a pohonné hmoty zadarmo, bez ohľadu na jeho farbu pleti. Znamená to, že aj biely občania SR začnú dostávať byty zadarmo. Ostatné podmienky však ostávajú rovnaké. Na to aby biely občan SR dostal nový byt, musí svoj starý zdevastovať – spáliť všetko drevené, porozbíjať všetky okná, predať všetky elektrické spotrebiče. Takisto musí mať každá rodina, ktorá má obdržať byt zadarmo, minimálne deväť nezaopatrených detí.

Podpora v podobe pohonných hmôt zadarmo bude podmienená finančnou neschopnosťou vlastniť auto. V praxi to znamená, že ak ste na pokraji chudoby, nemáte kde bývať, nemáte vodu, elektrinu a žiadne auto a máte minimálne šesť nezaopatrených detí, štát vám poskytne pohonné hmoty zadarmo.

Jednou z podmienok obdržania bytu či pohonných hmôt zadarmo je máť nezaopatrené deti.
Jednou z podmienok obdržania bytu či pohonných hmôt zadarmo je mať nezaopatrené deti.

Čo sa týka liekov, v rámci šetrenia verejných financií, si lieky zadarmo bude môcť vyžiadať každý, kto ich nepotrebuje na vlastné užitie. Lieky je nutné po obdržaní okamžite predať. Týmto krokom lieky ostanú neustále v obehu a teda sa dostanú k ľuďom, ktorí ich naozaj potrebujú kvôli zdravotným problémom. Takisto ako to doteraz robili Rómovia, bieli budú môcť lieky predávať a zarobiť na tom.

Sociálny balíček obsahuje aj ďalšie položky ako niektoré vybrané potraviny, hlavne maslo. Taktiež sa v ňom nachádza plyn zadarmo pre rodiny používajúce elektrické vyhrievanie, elektrina zadarmo pre rodiny, ktoré žijú v osade a voda zadarmo pre občanov po smrti žijúcich na cintoríne. Jedná sa o zatiaľ najodvážnejší sociálny balíček, aký sme na Slovensku videli. Bude drahší ako vlaky zadarmo, obedy zadarmo a dovolenkové grilovačky Národného dopravcu zadarmo.

Inšpiráciu z grilovačiek Národného dopravcu si zobrali aj v iných štátoch. Konkrétna fotka je z mesta Johannesburg, kde sú podobné akcie ešte stále spoplatnené na rozdieľ od Slovenska.
Inšpiráciu z grilovačiek Národného dopravcu si zobrali aj v iných štátoch. Konkrétna fotka je z mesta Johannesburg, kde sú podobné akcie ešte stále spoplatnené na rozdiel od Slovenska.
(Zobrazezné: 108 krát, z toho dnes: 1)

Diskusia